تاریخچه میکروکنترلر ARM :

در سال 1987 شرکت Acorn Computers در کمبریج تاسیس شد و رایانه Acorn's BBC را تولید کرد که در انگلستان به موفقیت های چشم گیری رسید. در سال 1985 گروه Acorn Computer اولین پردازنده تجاری با معماری RISC را در جهان تولید می کند ، یک سیستم کامپیوتری از از دستورات ساده استفاده میکند تا سریعتر عمل کند پس از آن در نوامبر سال 1990...

 تاریخچه میکروکنترلر ARM :

در سال 1987 شرکت Acorn Computers در کمبریج تاسیس شد و رایانه Acorn's BBC را تولید کرد که در انگلستان به موفقیت های چشم گیری رسید. در سال 1985 گروه Acorn Computer اولین پردازنده تجاری با معماری RISC را در جهان تولید می کند ، یک سیستم کامپیوتری از از دستورات ساده استفاده میکند تا سریعتر عمل کند پس از آن در نوامبر سال 1990 با همکاری دو کمپانی Apple و Acorn تراشه ARM(Advanced RISC Machines) تولید شد.

در آن زمان شرکت هایی همچون Sharp و GEC Plessy به خریداری این پردازنده رغبت نشان دادند تا در سال 2002 کمپانی های ATMEL ، philips و چند شرکت دیگر با خرید هسته این پردازنده و اضافه کردن امکاناتی چون مبدل های آنالوگ به دیجیتال ، تایمر ها ، پروتکل ها و... آنها را به میکروکنترلر های عمومی تبدیل کرده و به بازار عرضه کردند.


بیشتر

ARM 

لیست مقایسه محصولات

انصراف
جستجوی پیشرفته
فیلترهای فعال:
    سازنده
    حافظه FLASH
    حافظه RAM
    رنج فرکانس کاری
    فوت پرینت